piątek, 7 sierpnia 2015

6 pytan na temat 5 sezonu

Teraz, gdy jest przerwa między sezonami, nie ma zbyt wielu tematów, na które mogłabym pisać. Żeby urozmaicić bloga postanowiłam przetłumaczyć pewien artykuł. Zapraszam! (Komentarze pod pytaniami nie są moje, są częścią artykułu).

1. Czy Emma faktycznie będzie taka zła, mroczna?

Wiem, że Gold zrobił wiele podłych czynów jako Mroczny, ale czy dlatego, że to po prostu jest część bycia Mrocznym czy pozwolił, aby strata syna, żądza zemsty i moc go zniszczyły? Prawdopodobnie i dlatego i dlatego. Ale biorąc pod uwagę, że Emma ma białą magię i jest wewnętrznie dobra to może być aż tak źle? (Prawdopodobnie tak).

2. W jaki sposób Emma pozbędzie się mroku?
Emma przyjęła rolę Mrocznego w celu uratowania Reginy i zrobiła to z nadzieją, ze ktoś pomoże jej znaleźć wyjście z ciemności. Ciemność zawsze potrzebuje naczynia, w którym może być zawarta. Emma prawdopodobnie spędzi większość 5 sezonu w tej roli. Jednakże, w jaki sposób z tego wyjdzie? Bo musi, prawda?

3. Co twórcy zamierzają zrobić z Zeleną?
W tej chwili Zelena jest zamknięta w podziemnej celi. Jest w ciąży z Robin Hoodem. Regina może oszczędzić jej życie, ale bez Autora, nie mogą się jej pozbyć całkowicie. Zelena wkrótce będzie miała dziecko i nie będzie przecież wiecznie siedzieć w tej celi. Będą musieli coś z nią zrobić.

4. Czy Gold wróci do bycia Rumpelstiltskinem?
Emma wzięła na siebie mrok z serca Golda, aby uratować mu życie, ponieważ mroczne czyny, wykonywane od lat sprawiły, że jego serce stało się prawie całkowicie czarne. Nie jest już Mrocznym, więc to znaczy że wróci do bycia zwykłym, starym Rumplem bez magii i mocy (ale całkowicie zdrowym)?
5. Jaką rolę odegra Lily, teraz kiedy jest w Storybrooke?
Wątpię, że spędziliśmy ten cały czas w sezonie 4 na śledzeniu Lily i sprowadzeniu jej do Storybrooke na marne. Jest wiele ciekawych wątków, związanych z Lily, które można wykorzystać. Można także pokazać jej relacje z Emmą, która teraz też jest mroczna. Myślę, że będziemy mogli zobaczyć kilka szalonych przygód z duetem Lily&Emma.

6. Kto będzie nowym Wybawcą?
Emma była Wybawcą, ale teraz potrzeba kogoś kto uratuje Emmę. Zgaduję (i mam nadzieję), że będzie to Regina. Była czarnym charakterem bardzo długo, ale stworzyła z Emmą świetny team w sezonie 4. Emma ocaliła Reginę przed pochłonięciem przez mrok. Teraz musi znaleźć drogę, żeby zrobić to samo dla Emmy.

Co do Lily, to znalazłam spoiler na temat jej obecności w piątym sezonie, więc jeśli jesteście ciekawi to zapraszam jutro na bloga.
Jak podobał Wam się post? Macie jakieś inne pytania, na które koniecznie chcielibyście poznać odpowiedź?

2 komentarze:

  1. Ja jestem bardzo ciekawy co do spojlera
    Super blog <3

    OdpowiedzUsuń
  2. Super posty, bardzo ciekawe tematy. Z chęcią przeczytam spoilery! Nie mogę się już doczekać na kolejną notkę! ♥
    N.x

    OdpowiedzUsuń